Fundacja Zielony Horyzont

Aktualności

05.09.2014

Ekologia sport i dobra zabawa 13.09 w Parku Praskim!Przez cały dzień na Pradze będzie można poznać warszawskie organizacje pozarządowe i wraz z nimi pobiegać, pośpiewać, zagrać na bębnie. My też tam będziemy!

Całodzienną imprezę o 9.00 rozpoczniemy my z ECO ERP DAY wraz Europejską Platforma Recyklingu.

Odbędą się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży oraz stanie miasteczko edukacyjne poświęcone tematyce elektrośmieci i zużytych baterii, a w nim m.in.
budowanie z kartonów sprzętów elektrycznych i elektronicznych;konkurs wiedzy na temat elektrośmieci i zużytych baterii przy wykorzystaniu komputerowej gry elektrośmieciowej ERP pt. „Wielka Zbiórka Elektrośmieci i Zużytych Baterii”; infokioski z filmikami edukacyjnymi; elektrokrzyżowki, rebusy, puzzle.

W ramach ECO ERP DAY zachęcamy do czynnego spędzania czasu wolnego i dbania o środowisko.
Młodzi sportowcy zamiast „wpisowego” na biegi przyniosą zużyty sprzęt, który zostanie przekazany do specjalistycznego zakładu odzysku i bezpiecznej utylizacji.
Zawody biegowe odbędą się w godz. 9.00 – 12.00.
Rejestracja szkół chętnych do udziału od 1.09 na stronie:
www.elektronicznezapisy.pl
Warszawiacy mogą przyłączyć się do zbiórki elektroodpadów i zużytych baterii.
Akcja zbiórkowa będzie trwała przy ul. Ratuszowej od 9.00 do 20.00.
W zamian za przyniesione elektrośmieci rozdamy sadzonki iglaków i owoce.

Tego dnia w Parku Praskim obok ECO ERP DAY odbędzie się Kiermasz NGOsów zlepszejpółki.pl i Przegląd Piosenki Nieobojętnej, zakończony występami zespołów KaCeZet SoundSystem i Recycling Band.

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO), Europejska Platforma Recyklingu (ERP Polska) Wsparcie: Urząd m.st. Warszawy. Koordynatorzy: Fundacja Zielony Horyzont.


« powrót