Fundacja Zielony Horyzont

Archiwum

25.06.2012

23 czerwca odbyła sie zbiórka we Włocławku
Już o godzinie 9:00 przed siedzibą Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej wystartowała zorganizowana przez Europejską Platformę Recyklingu zbiórka elektrośmieci i zużytych baterii.
Parę dni przed akcją wszystkie media włocławskie informowały o zbiórce elektrośmieci i zużytych baterii, a patronem medialnym akcji zostało włocławskie radio HIT, które przez cały dzień zbiórki prowadziło na antenie relacje na żywo.
Jeden z uczestników zbiórki zapytany o to, skąd dowiedział się o zbiórce, odpowiada, że od najpewniejszego źródła informacji, czyli teściowej;)

Uczestnicy zbiórki często podkreślali, że takie akcje powinny odbywać się częściej we Włocławku, gdyż wraz z postępem technologicznym problem ze starym i zniszczonym sprzętem elektronicznym i zużytymi bateriami zaczyna urastać do poważnego problemu globalnego. Zbiórka zakończyła się o godzinie 15:00, do ostatniego momentu zgłaszali się chętni do oddania swoich elektrośmieci wzamian za eko-doniczki i owoce.

Podczas zbiórki zebraliśmy 2471 kg ZSEE i 49 kg zużytych baterii.
W akcję zaangażował się także klub Młodego Ekologa ze Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku, na którego członków czekały ciekawe gry i zabawy ekologiczne oraz książeczki edukacyjne "Wiem wszystko", na temat elektrośmieci i zużytych baterii.


« powrót